WROCŁAWSKA KAMPANIA PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

 Wydarzenia
 Cyberprzemoc
 Poradnik FAQ dla rodziców
 Rady dla rodziców
 Organizatorzy
 Archiwum

Wrocław - piątek 9 grudnia 2022

Punkt konsultacyjny E-mail 2012


DLA DZIECI, MŁODZIEŻY i DOROSŁYCH ZAGROŻONYCH PRZEMOCĄ

 • Doświadczasz przemocy ze strony kolegów, rodziców, partnera, szefa w pracy?
 • Jesteś świadkiem takiej sytuacji?
 • Zastanawiasz się, czy czyjeś zachowanie jest niewłaściwe?
 • Niepokoisz się, że w twoim domu stosowana jest przemoc i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić?
 • Szukasz informacji, jak uchronić siebie i swoich bliskich przed przemocą oraz gdzie uzyskać pomoc?
 • Punkt Konsultacyjny E-mail jest miejscem, w którym możesz uzyskać wsparcie, poradę, informacje o rodzajach przemocy oraz możliwościach uzyskania pomocy.
 • Jesteśmy zespołem psychologów, psychoterapeutów i pedagogów, posiadających doświadczenie w pomocy osobom doświadczającym przemocy lub nią zagrożonych. Jeśli masz problem, z którym trudno Ci sobie poradzić, napisz do nas. Razem zastanowimy się nad możliwymi rozwiązaniami wyjścia z tej sytuacji.
 • Nie musisz być sam, możesz liczyć na nasze, wsparcie, zrozumienie, a także dyskrecję i anonimowość.


Regulamin Punktu Konsultacyjnego E-mail.

 1. Punkt Konsultacyjny E-mail trwa od 09.01.2012r. do 20.12.2012r.
 2. Pomoc w ramach Punktu Konsultacyjnego E-mail jest darmowa.
 3. Jesteśmy zespołem składającym się z psychologów, psychoterapeutów i pedagogów, posiadającym doświadczenie w udzielaniu wsparcia i pomocy w Internecie oraz przeszkolonym w zakresie interwencji kryzysowej (pomoc osobom doświadczającym przemocy). Możesz liczyć na naszą wiedzę, umiejętności i wsparcie w twoim problemie. W razie potrzeby również na rzetelne informacje na temat miejsc, w których możesz uzyskać pomoc.
 4. Pisząc do nas nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, adresu. Z naszej strony możesz liczyć na dyskrecję i anonimowość.
 5. Pomagamy wyłącznie poprzez korespondencje e-mail (NIE przez gg, czat, skype, tel. itp.)
 6. Nasz kontakt jest z założenia kontaktem krótkoterminowym (nie prowadzimy psychoterapii), co oznacza wymianę maksymalnie do 10 maili.
 7. Postaraj się w miarę możliwości opisać dokładnie swój problem, pytanie, określić, czego potrzebujesz. To pomoże i umożliwi nam lepsze, dokładniejsze zrozumienie Ciebie i problemu, z którym się zgłaszasz.
 8. Szanujemy Twoją osobę i tego samego oczekujemy z Twojej strony. Postaraj się unikać wulgarnych wypowiedzi, obrażania i innych form ataku.
 9. Korzystaj z jednego adresu mailowego i nie zmieniaj go w czasie naszej korespondencji - ułatwi nam to wzajemny kontakt.
 10. Zadbaj o swoją anonimowość, pisząc do nas korzystaj z komputera osobistego. Unikaj pisania z kafejek internetowych lub innych miejsc (typu szkoła, praca), w których niepożądane osoby mogą mieć dostęp do twojej korespondencji (zamierzony bądź przypadkowy).
 11. W ciągu 72 godzin możesz liczyć na naszą odpowiedź. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych i innych sytuacji, które mogą uniemożliwić odpisanie na maila w wyznaczonym terminie. Prosimy Cię o zrozumienie w tej kwestii.
 12. Punkt E-mail realizowany jest przez Stowarzyszenie INTRO w ramach programu Wolni od Przemocy 2012, finansowanego przez gminę Wrocław.

Punkt konsultacyjny E-mail
został zamknięty 20.12.2012


  Osoby konsultujące

 • Małgorzata Tyszkowska
  Pedagog, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła kurs kwalifikacyjny "Terapia pedagogiczna". Pracuje w szkole podstawowej.
  Od 3 lat stażystka w Punkcie Pomocy Online, od roku konsultantka w Punkcie Konsultacyjnym E-mail dla dzieci, młodzieży i dorosłych zagrożonych przemocą. Uczestniczyła w licznych szkoleniach dotyczących przemocy, interwencji kryzysowej i udzielania pomocy online. Członkini Stowarzyszenia INTRO. Interesuje się fotografią, psychologią, psychoterapią, zwłaszcza psychoterapią w ujęciu Gestalt.

 • Magdalena Staniek
  Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła Roczne Studium Interwencji Kryzysowej przy Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu opieki paliatywnej, pracy z osobami doświadczającymi przemocy oraz długotrwale bezrobotnymi.
  Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii, w tym dotyczących świadczenia pomocy psychologicznej online. Ukończyła roczny staż w ePoradni Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Stażystka w Punkcie Pomocy Online stowarzyszenia Intro.

 • Michalina Kamińska
  Studentka Resocjalizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim, w trakcie studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, początkujący trener oraz koordynator szkoleń.
  Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu przemocy, uzależnień, interwencji kryzysowej oraz pomocy online, a także z zakresu wykorzystania Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w e-pomocy. Ukończyła również szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowań (I stopień).
  Zdobywała doświadczenie będąc wolontariuszką w świetlicach socjoterapeutycznych, podczas praktyk w szpitalu psychiatrycznym, a także w Punkcie Pomocy Online.

 • Marta Kłucjasz
  Studentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Animatorka dziecięca.
  Uczestniczyła w szkoleniach dotyczących udzielania pomocy online, interwencji kryzysowej, wpływie przemocy na rozwój dzieci i wytworzenie się więzi. Jest w trakcie uczestnictwa w rocznym cyklu warsztatów trenerskich.
  Zdobywała doświadczenie będąc wychowawcą na koloniach dla dzieci z domu dziecka, na praktykach w szpitalu psychiatrycznym, będąc wolontariuszką w świetlicy dla osób z autyzmem. Stażystka w Punkcie Pomocy Online stowarzyszenia Intro. Instruktorka harcerska.

 • Ewa Affek

 • Absolwentka psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz slawistyki z językiem chorwackim na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu udzielania pomocy psychologicznej, w tym pomocy online, z interwencji kryzysowej, przemocy i uzależnień, a także z zastosowania Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doświadczenie zdobywała podczas praktyk w szpitalu psychiatrycznym oraz jako stażystka w Punkcie Pomocy Online Stowarzyszenia INTRO. Interesuje się psychologią sportu, treningiem interpersonalnym.
  Czasem pilot wycieczek, instruktor kajakarstwa. W wolnym czasie wspina się, jeździ na rowerze, podróżuje.

 • Karolina Pyra

 • Psycholog, absolwentka Stosowanej Psychologii Społecznej oraz Psychologii Przedsiębiorczości i Zarządzania Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. W trakcie zdobywania dyplomu z psychologii transportu na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestniczyła w wielu warsztatach i szkoleniach z zakresu udzielania pomocy psychologicznej m.in. z zastosowania Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Treningu Zastępowania Agresji, interwencji kryzysowej, uzależnień, pomocy online, psychologicznej pracy z parami, rodziną, grupą oraz z zakresu umiejętności trenerskich. Cały czas podwyższa swoje kwalifikacje z pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Stażystka Punktu Pomocy Online Stowarzyszenia INTRO. Posiada również doświadczenie w rekrutowaniu, motywowaniu pracowników oraz prowadzeniu warsztatów z zakresu umiejętności psychospołecznych.
  Psychologia jest jej pasją.

 • Aneta Jakubiec

 • Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczka rocznego programu edukacji psychologicznej i rozwoju osobistego w podejściu Gestalt.Ukończyła w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu Roczne Studium Interwencji Kryzysowej. Brała udział w wielu dodatkowych szkoleniach dotyczących psychoterapii i psychologii. Stażystka Punktu Pomocy Online Stowarzyszenia INTRO. Odbyła wolontariat w Centrum Dializ Fresenius NephroCare oraz w szpitalu psychiatrycznym. Kocha dobre filmy i podróże. Interesuje się psychologią międzykulturową oraz zagadnieniem kłamstwa, które BYŁO przedmiotem jej pracy magisterskiej.<< powrót          Copyright © 2007 / 2010 kampaniaprzemoc.pl - Program finansowany przez Miasto Wrocław