Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy - 2022


Punkt konsultacyjny E-mail 2022

BEZPŁATNY PUNKT KONSULTACYJNY E-MAIL

 • Przeżywasz kryzysową sytuację?
  Czujesz smutek, lęk, złość, bezsilność?
  Zmagasz się z emocjami spowodowanymi obecną sytuacją związaną z pandemią?
 • Wchodzisz w dorosłe życie z trudnym bagażem z rodziny pochodzenia?
 • Doświadczasz przemocy ze strony kolegów, rodziców, partnera, szefa w pracy?
  Szukasz informacji, jak uchronić siebie i swoich bliskich przed przemocą oraz gdzie uzyskać pomoc?
  W Twojej rodzinie ktoś nadużywa alkoholu / narkotyków?
 • A może po prostu jest Ci trudno w życiu, czujesz się samotny(a)?
  Punkt Konsultacyjny E-mail jest miejscem, w którym możesz uzyskać wsparcie, poradę, informacje o możliwościach uzyskania pomocy. Jeśli masz problem, z którym trudno Ci sobie poradzić, napisz do nas.
 • Razem zastanowimy się nad możliwymi rozwiązaniami wyjścia z tej sytuacji.
 • Nie musisz być sam, możesz liczyć na nasze wsparcie, zrozumienie, a także dyskrecję i anonimowość. Nasza pomoc jest bezpłatna.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Regulamin Punktu Konsultacyjnego E-mail.

 1. Punkt Konsultacyjny E-mail trwa do 12.2022r.
 2. Pomoc w ramach Punktu Konsultacyjnego E-mail jest darmowa.
 3. Jesteśmy zespołem składającym się z psychologów, psychoterapeutów i pedagogów, posiadającym doświadczenie w udzielaniu wsparcia i pomocy w Internecie w ramach Szkoły E-Pomocy oraz przeszkolonych w zakresie interwencji kryzysowej. Możesz liczyć na naszą wiedzę, umiejętności i wsparcie w Twoim problemie. W razie potrzeby również na rzetelne informacje na temat miejsc, w których możesz uzyskać pomoc.
 4. Naszą prace w Punkcie Konsultacyjnym poddajemy superwizji zespołowej, zgodnie z zasadami etycznymi dotyczącymi pomocy psychologicznej.
 5. Pisząc do nas nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, adresu. Z naszej strony możesz liczyć na dyskrecję i anonimowość.
 6. Pomagamy wyłącznie poprzez korespondencje e-mail (NIE przez gg, czat, skype, tel. itp.)
 7. Nasz kontakt jest z założenia kontaktem krótkoterminowym (nie prowadzimy psychoterapii), co oznacza wymianę maksymalnie do 10 maili.
 8. Postaraj się w miarę możliwości opisać dokładnie swój problem, pytanie, określić, czego potrzebujesz. To pomoże i umożliwi nam lepsze, dokładniejsze zrozumienie Ciebie i problemu, z którym się zgłaszasz.
 9. Szanujemy Twoją osobę i tego samego oczekujemy z Twojej strony. Postaraj się unikać wulgarnych wypowiedzi, obrażania i innych form ataku.
 10. Korzystaj z jednego adresu mailowego i nie zmieniaj go w czasie naszej korespondencji - ułatwi nam to wzajemny kontakt.
 11. Zadbaj o swoją anonimowość, pisząc do nas korzystaj z komputera osobistego. Unikaj pisania z kafejek internetowych lub innych miejsc (typu szkoła, praca), w których niepożądane osoby mogą mieć dostęp do twojej korespondencji (zamierzony bądź przypadkowy).
 12. W ciągu 72 godzin możesz liczyć na naszą odpowiedź. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszelkich usterek technicznych, wypadków losowych i innych sytuacji, które mogą uniemożliwić odpisanie na maila w wyznaczonym terminie. Prosimy Cię o zrozumienie w tej kwestii.
 13. Uważnie wpisuj swój adres e-mail. Po wypełnieniu i wysłaniu przez Ciebie formularza dostępnego na stronie, dostaniesz wiadomość e-mail na swój adres w celu uwiarygodnienia kontaktu. Należy odpowiedzieć na tę wiadomość zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi.
 14. W razie trudności technicznych z wysłaniem formularza itp. prosimy o kontakt z administratorem: admin@psychotekst.pl
 15. Punkt E-mail realizowany jest przez Stowarzyszenie INTRO w ramach programu Wolni od Przemocy 2021, dofinansowanego przez gminę Wrocław.

AKCEPTUJĘ REGULAMIN (formularz)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Osoby konsultujące:

 • Małgorzata Tyszkowska
  Pedagog, członkini zarządu Stowarzyszenia Intro. Ukończyła I edycje Szkoły E-Pomocy. Absolwentka Studium Interwencji Kryzysowej przy Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom w kryzysie zdobyła pracując od 10 lat na stanowisku konsultanta w Punkcie Konsultacyjnym E-mail dla dzieci, młodzieży i dorosłych zagrożonych przemocą oraz prowadząc od 6 lat czat ze specjalistą w ramach projektu "Wolni od Przemocy". Odbyła liczne szkolenia dotyczące przemocy, interwencji kryzysowej i pomocy online. Współautorka e-booka "Psychoterapia po ludzku". Na co dzień pracuje w dziećmi w szkole podstawowej.

Konsultant wspierający superwizje zespołu:

 • Małgorzata Osipczuk
  Psycholog, psychoterapeutka systemowa po ukończonej szkole psychoterapii w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (www.wtts.edu.pl). Terapeuta uzależnień i współuzależnienia po Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej. Ukończony cykl szkoleniowy: "Spotkanie, Zasoby, Proces - kształcenie praktycznych umiejętności pomocy psychologicznej" w Polskim Instytucie Ericksonowskim (www.p--i-e.pl) w Łodzi. Pracuje jako psychoterapeutka w kontakcie indywidualnym, z parami, rodzinami i grupami. Szkoleniowiec w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii (www.dcp.wroclaw.pl ): Studium Terapii Rodzin oraz Studium Interwencji Kryzysowej, szkoleniowiec Stowarzyszenia "Intro" m.in. w ramach Szkoły E-Pomocy. Redaktor naczelna Portalu Pomocy Psychologicznej www.psychotekst.pl . Od 2005 roku świadczy pomoc również poprzez Internet. Autorka i współautorka książek i artykułów psychoedukacyjnych.

Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy