Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy - 2022


BEZPŁATNA PORADNIA ONLINE DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW


Zapraszamy rodziców/opiekunów do bezpłatnych konsultacji wychowawczych online w ramach poradni dla rodziców/opiekunów.

    Konsultacje wychowawcze online to pomoc dla rodziców/opiekunów, którzy:
  • Chcą zrozumieć emocje i potrzeby swojego dziecka
  • Nie wiedzą, jak rozmawiać, wspierać dzieci w ich trudnościach
  • Martwią się zachowaniem dziecka, zauważyli coś niepokojącego i nie wiedzą, co zrobić, by pomóc mu jak najlepiej
  • Są rodzicami dziecka, które jest agresywne lub wycofane
  • Chcą wspierać dzieci w przeżywaniu trudnych emocji ( złość, lęk itp.)
  • Nie radzą sobie z własnymi emocjami wobec dziecka
  • Chcą być wsparciem dla dziecka w sytuacji rozwodu, śmierci, choroby w rodzinie

Konsultacje wychowawcze są przestrzenią, w której będziesz mógł(a) podzielić się trudnościami, problemami, dylematami, dotyczącymi wychowania dziecka. Otrzymasz wsparcie w rozwiązaniu trudnej sytuacji, przyjrzysz się swojej relacji z dzieckiem, problemom w tej relacji, możliwym przyczynom i dzięki temu będziesz mógł (a) wypracować nowe metody komunikowania się z dzieckiem.

Głównym celem poradni jest wspieranie rodziców/opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. To też psychoedukacja służąca rozwijaniu kompetencji rodzicielskich, by stworzyć dobrą, bliską więź, opartą na szacunku, miłości.

Często impulsem do sięgnięcia po pomoc z zewnątrz mogą być trudności w komunikacji z dzieckiem, trudne przeżycia w rodzinie (choroba, rozwód, śmierć, wypadek, przemoc, alkoholizm), lęk rodziców/opiekunów związany z pogorszeniem się nastroju dziecka, z agresywnymi zachowaniami, destrukcyjnymi sposobami radzenia sobie (używki). Konsultacje wychowawcze pomogą wspólnie wypracować skuteczne rozwiązanie. Rodzice będą mogli też uzyskać informacje, gdzie mogą zgłosić się po pomoc dla dziecka, czy potrzebna jest pomoc specjalisty, lekarza i uzyskać namiar na kolejne dawki wiedzy (webinary, artykuły, książki) .


FORMY KOMUNIKACJI do wyboru: e-mail, czat indywidualny (komunikacja pisana w czasie rzeczywistym), Skype głosowy lub video.


Jeśli jesteś zainteresowany(a) konsultacją wychowawczą, napisz do nas, na e-mail: malgorzata.tyszkowska@psychotekst.pl Umówimy się na dogodny termin i formę rozmowy.


Zapraszamy

Małgorzata Tyszkowska
Pedagog, członkini zarządu Stowarzyszenia Intro. Ukończyła I edycje Szkoły E-Pomocy. Absolwentka Studium Interwencji Kryzysowej przy Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.
Od kilkunastu lat pracuje w szkole podstawowej, gdzie wspiera dzieci i młodzież w ich codziennych trudnościach jako pedagog szkolny i pedagog specjalny. Doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom w kryzysie zdobyła pracując 13 lat na stanowisku konsultanta w Punkcie Konsultacyjnym E-mail dla dzieci, młodzieży i dorosłych zagrożonych przemocą.


Wrocław BEZ przemocy - Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy